Phone +903123100407

ANASAYFA

Özel Jet Para Bildirimi

Jet Havayolları farkıyla....
Merhaba private uçuş....Özel jet, helikopter, yolcu uçağı, ems, jumbo nakliye...
Makamlar için busines jet tahsisi...
JET HAVAYOLLARI

PARA BEYANI 2020

PARA BEYAN SINIRI VE YURDA PARA GETİRMEK VEYA ÇIKARMAK

Jet veya helikopter kiralama yolcumuz beraberinde, 10.000 Avro ( veya karşılığı Türk lirası) taşıyabilir veya getirebilir. Bu tutarı aşan nakit mitarları beyana tabidir. Ayrıca 50.000 ABD Doları’nı aşan tutarların Merkez Bankası’na bildirilmesi de gerekir,  para beyan formu

Helikopter ve özel jet yolcumuz,  miktar sınırlaması olmadan Türk Lirasını ve dövizi üzerlerinde, bagajlarında  Türkiye yönlü uçuş ve  kiralamalarda hava aracımıza getirebilirler ve Türkiye'ye bu şekilde girilebilir. Ancak; yolcuların,  yurt dışından alınan bir krediyi veya kişisel sermaye,  kişisel borçlar tutarı, armağan, hediye, bağış, çeyiz, gelin ve güveyin karşı tarafa verdiği para, miras, veraset veya kalan mal ve göçmen işçilerin kendi ülkesindeki borçlarını tasfiyesine yönelik ödemeler ve göçmenlerin varlıkları gibi nakdi gümrük giriş noktalarından bizim hava araçlarımızla yurda getirmesi mümkün değildir.
Mevzuat
 

Bu nakit ancak bankacılık sistemi vasıtasıyla yurda getirilebilir.
Türkiye de ikamet eden  kişiler menkul kıymetlerin ve diğer sermaye piyasası araçları alış bedellerini, dışarıda yerleşik kişilerin Türkiye’de satın aldıkları veya sahip oldukları gayrimenkul ve gayrimenkule bağlı ayni hakların gelirleri ve satış bedelleri, Türkiye’de yerleşik kişilerce yurtdışında gayrimenkul ve gayrimenkule bağlı ayni hakların alış bedellerini hava araçlarımıza getiremez ve gümrük noktasından çıkarılamaz. Bu kapsamdaki nakit ancak bankacılık sistemi vasıtasıyla çıkarılabilir. Yurt dışı para çıkarmak ve yurda para getirme mevzuatı  Ayrıca pırlanta, altın vs değeri 15.000. usd bedeli aşmayan ve ticari amaç taşımayan ( ziynet eşyanızı) jetlerimizle yurda getirebilir ve yurt dışına çıkarabilirsiniz.

.

YOLCU BERABERİ EŞYA

Helikopter ve özel jet yolcumuz,  beraberinde  müsade edilebilir eşyaya yolcu beraberi eşya denir. Yurt dışı uçak kiralama yolcumuz,  toplamda bağaj hacmimiz kadar kişisel eşyası ve içinde en fazla kişi başı 1500 Avro kıymetinde  yeni eşyayı uçak ve helikopterlerimizle yurda  getirebilmektedir.. Ek9 liste kapsamı, İrdelemek isteyenler için kanuni dayanak (2009 / 15481 sayılı Kararın "Kişisel eşya" başlıklı 58. maddesi ve karar eki Ek9 liste kapsamıdır.) Yanınızda gümrüğe tabi eşyanız yoksa  hava alanlarında Yeşil Hattı kullanmalısınız eğer satın aldığınız 430 avro ve üzeri yeni eşyalarınız varsa lütfen Kırmızı hattı kullanının ve alış fişlerini göstererek beyanda bulunun.  Her private uçuş yolcumuz için  430 avro vergi muafiyeti mevcuttur (15 yaş altı çocuklarınız için muafiyet çocuk başı 150 avrodur).  Muafiyet üstü eşya için yüzde 20 vergi alınacaktır. 3 yılda 1 adet telefon getirme hakkınız vardır (4 ay içinde hat alınız). 

Detaya takılan özel uçak müşterimiz, Gümrük Bakanlığının Gümrük Rehberi çevrimdışı mobil uygulamasını, cep veya tablete, Play  veya Apple Storedan indirebilir.
 

YOLCU BERABERİ KİŞİSEL EŞYA LİSTESİ

Kişisel eşyanız yanında  sigara 600 adet, her biri 3 gr.dan ağır olmayan purolar 100 adet,  puro 50 adet, tütün 200 yaprak sigara kağıdı ile 250 gr.  Pipo tütünü 250 gr.  600 ml kolonya, parfüm, lavanta, esans veya losyon ile 5 adet cilt bakım ürünü ve makyaj malzemesi, çay, çikolata, kahve, şekerler 1 kg getirilebilir. Diğer gümrük muafiyeti olan eşya için play store uygulamasına göz atınız.