Phone +903123100407

ANASAYFA

Ekonomi-Premium  Business First Class

Jet Havayolları farkıyla....
Merhaba private uçuş....Özel jet, helikopter, yolcu uçağı, ems, jumbo nakliye...
Makamlar için busines jet tahsisi...
JET HAVAYOLLARI

TİCARİ UÇUŞ KOLTUKLAR

EKONOMI UÇUŞ

Ticari havayolları ile uçuşlarda beklenen temel özellikler  güvenli, temiz, süratli bir ulaştırmadır. Hepimiz sadece gitmek istediğimiz yere gitmek istemekteyiz. Tecrübeli bir kaptan, eğitimli kibar memurlar, her havayolu yolcusunun tabi hakkıdır. Bazıları ilgi ile yaşayabilirler bunlar için de ilgi geliştirilmiştir. Premium, business, first class sırayla  ilginin bir diğerine göre artırılmış konseptidirler. Biz hava yollarının ticari üniteleri gelir temin etmekle görevlidir. Görevde yüksek kazanç için meşruiyet içinde yolcudan kazanmanın sınırı olmayabilir. Class mutluluk vasıtası demek olup güvenli uçuş, temiz ortam ve yiyecekler, yüksek eğitimli crew hizmeti, mutlu olmak için yine de çok çok yeterlidir. Önemli olan iğrenç birilerinin yanınıza veya yakınınıza düşmemesidir. Bu şansızlığı businessde yaşamak da olasıdır. Önemli olan havada da iyilerle karşılaşmaktır. Ekonomi sınıfı uçak bileti aldığımızda koltuk araları 71 - 86 cm  ve koltuk genişliği de 43 - 83 cm arasındadır. 
Jet Havayolları

.

PREMIUM EKONOMI SINIFI UÇUŞ


Premium ekonomi konseptiini ilk uygulayan havayolu (1992 ) Virgin Atlantic'tir. Premium ekonomi sınıfı her havayolunda farklı şekilde uygulanır ve isimlendirilir. örneğin Virgin America’da Main Cabin Select,  British Airways de World Traveller Plus,  SAS’da SAS Plus gibi. Geliştirilmiş bir ekonomi sınıf demektir.  Fiyatı econom koltuktan fazla business den ucuzdur.

Bazen havalimanında özel bir lounge ve  ekonomi kabininden ayrı bir bölümde olabilir.  53 cm  genişlik, 96  koltuk aralığı mevcuttur. Koltuklar, güç girişleri, öncelikli biniş ve bagaj teslimi, yemek seçimi, özel tuvalet, kalkış öncesinde içecek ve akşam yemeğinden sonra alkollü içki, özel bir hediye çantası genelde bulunur.

Diğer farklılıklar  güç çıkışları, hediye çantası, yiyecek, uçuş eğlencesi, TV ekran boyutu hizmetleridir.

Ekonomide dahi olsanız hizmet - ikram farkını ortadan kaldırmak için önceden satın alabilir yani kartınızla istediğiniz yiyeceği vs ikram sepetinize ekleyebilirsiniz.  (Tabi bütün bunlar, ikram vs sizce önemliyse) 
Jet Havayolları

BUSINES ve FIRST CLASS

Koltuk ölçü ve düzenleri uçuşlarda class uygulamasını başlatmıştır. Rağbet koltuğa olunca buna ihtiyaç duymayan yolcu için lounge hizmeti, adresten limana ulaştırma ve bugün gelinen son nokta suit sunumuna kadar hizmet arzı çeşitlenmiştir.

BUSINESS UÇUŞ:

Uçak kalkmadan içecek verilmektedir.  Yemek çeşitliği daha fazladır. Tam yatar pozisyona getirilebilen koltuklar business class  en önemli standartıdır.  Koltuk genişliği 86 cm koltuk aralığı 220 cm kadardır. Özel ulaşım hizmeti,  havalimanında ücretsiz  lokanta hizmeti (lounge) vs sunabilir.

 

FIRST CLASS UÇUŞ: Business classdan farkı havayolu uçakta first class yolcusuna  suit sunar.  First class ile business arasında önemli bir ikram farkı yoktur. Business class koltuklara göre bileti genellikle beş kat daha pahalıdır.
Large koltuklar 81 cm genişliğe ve 233 cm koltuk mesafesine sahiptir.  Yüksek eğitimli crew tarafından sunulan hizmet ve yemekler dikkate seçilip sunulur.

Havayolu uçaklarının koltuk yapı ve düzeni konusunda SeatExpert.com sitesinden detay alabilirsiniz.
Jet Havayolları